AR Live Presentations

Meta Quest 3 ile Sunumlarınız Artık Daha Etkileyici

AR Live Presentations, Meta Quest 3 veya Apple Vision Pro gözlükleriyle, “Video-pass-through-based Mixed Reality” teknolojisini kullanarak, showroom’lar, genel satış görüşmeleri ve etkinliklerde, ürün, tesis veya hizmet sunumları ve demoları için yenilikçi bir çözümdür.

AR Live Presentations ile 3 boyutlu dijital içerikler gerçek dünyada görüntülenirken, katılımcılar sunum esnasında gerçek ortamı ve birbirlerini görebilirler.

Uygulaması son derece pratiktir ve katılımcıların herhangi bir cihaz kullanma becerisine ihtiyacı yoktur; sadece gözlüğü takıp sunumun keyfini çıkarabilirler.

Dijital içeriklerle tüm etkileşimler, sunucu tarafından gerçekleştirilir ve katılımcılar etkileşimleri eş zamanlı olarak görüntüler. Local Multiplayer olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcı deneyimini bugüne kadar mümkün olmayan bir üst boyuta taşır.

Yeni Nesil Sunum Teknikleri İçin

”Video-pass-through-based mixed reality” TEKNOLOJİSİ

 

“Video-pass-through-based mixed reality” teknolojisi, kullanıcıların artırılmış gerçeklik gözlükleri aracılığıyla, gerçek dünyadan gelen canlı video görüntülerini kullanarak 3 boyutlu dijital içerikler ile gerçek dünyayı bir arada deneyimlemelerini sağlar.

Kullanıcılar, gerçek dünyayı görebilirken üzerine eklenen sanal nesnelerle etkileşime girebilirler.

Neden Şimdi?

Ekim 2023’te piyasaya sürülen Meta Quest 3 ve Şubat 2024’te satışa sunulan Apple Vision Pro gözlükleri, XR teknolojilerinde yeni bir çağın başlamasına öncülük etti. Önceden, teknolojik zorluklar nedeniyle AR gözlüklerinde Video-pass-through teknolojisi kullanılamıyordu. Ancak, Quest 3 ve Vision Pro gözlükleri, 12 milisaniyeye kadar düşen gecikme ve dış dünyayı net bir şekilde gösteren çözünürlükleri sayesinde Video-pass-through AR teknolojisini son kullanıcılar için mümkün hale getirdi.

AR Live Presentations Neden Kullanılmalı?

Mobilite: Kolayca taşınabilen AR gözlükleri sayesinde deneyim talep edilen her yere rahatça götürülebilir.

Mekan Avantajları: 3 Boyutlu dijital içerikler sunum sırasında fiziksel ortam kısıtlamalarına takılmadan istenilen boyuta getirilebilir.

Yenilikçi Marka İmajı: Markanızı yenilikçi olarak gösterir ve teknolojiye ilgi duyan tüketicileri çeker.

Pazarlama ve Ağızdan Ağıza Etkisi: Unutulmaz AR deneyimleri paylaşılır, heyecan yaratır ve medyada ilgi uyandırır.

Meta Quest 3: Karma Gerçeklikte Yeni Bir Çağ

Karma gerçeklik (Mixed Reality – MR) dünyasının öncüsü olarak bilinen Meta, Quest 3 modeliyle sektördeki yerini daha da sağlamlaştırıyor. Yeni nesil “Meta Quest 3” ile hem sanal gerçeklik (Virtual Reality – VR) hem de artırılmış gerçeklik (Augmented Reality – AR) deneyimini bir araya getirerek kullanıcılara unutulmaz anlar yaşatıyor.

META QUEST 3 128GB SATIN AL!

Hemen Meta Quest 3 Satın Al!

Karma gerçeklik, teknolojinin getirdiği en büyük yeniliklerden biridir ve Meta Quest 3, bu alanda yeni bir standart belirliyor. Kağıt üzerinde gördüklerimize dayanarak, Meta Quest 3, bir devam oyunundan beklediğimiz her şeyi şekillendiriyor gibi görünüyor. Quest 2’yi kullanım kolaylığı ve mükemmel yazılım kütüphanesi nedeniyle seviyoruz. Ancak performans kabiliyetleri, başlığın daha üst segmentteki rakipleriyle kıyaslandığında yaşını göstermeye başlıyor. Quest 3’ün performans artışı, PlayStation VR 2 gibi ürünlerle rekabet edebilmesi için tam da ihtiyaç duyduğu şey olabilir.

Apple Vision Pro

CES 2024‘te tanıtılan Apple Vision Pro sonunda piyasaya çıktı. Bu yenilikçi ürün, göz alıcı özellikleri, rekabetçi fiyatı ve yaklaşan çıkış tarihi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Detaylı özelliklerini incelediğimizde, Apple Vision Pro’nun görüntü kalitesi, teknolojik yenilikleri ve kullanıcı deneyimine sağladığı katkılar, kullanıcıları heyecanlandıran unsurlar arasında yer alıyor. Sadece üzerinde bulunan ekrana bağlı olmayacak olan Vision Pro, kameraları sayesinde içinde bulunduğu alanı bir ekran olarak kullanabilecek. Üzerinde bulunan Digital Crown ile de kullanılabilecek olan Vision Pro, rakiplerinden farklı olarak fiziksel kumanda kullanmıyor.

 

Hemen Apple Vision Pro Satın Al!

Scroll to Top

We are excited to hear about your ideas and answer any questions you may have. Let's Talk!